Daniel Hůlka vystoupí v Zábřehu!

Přijměte srdečné pozvání na jedinečné a historicky úplně první vystoupení výrazné osobnosti české operní a muzikálové scény v Zábřehu. Benefiční koncert Daniela Hůlky se uskuteční ve středu 4. října 2023 od 19:00 hodin a bude jej hostit velký sál zábřežského Kulturního domu. Půjde o jedinečný zážitek, který byste si rozhodně neměli nechat ujít!

V rámci cyklu prezentací BABÍ LÉTO S CHARITOU a v rámci akcí  Týdne sociálních služeb  si Vás srdečně dovolujeme pozvat na benefiční koncert pro naši zábřežskou Charitu.

Přijďte si užít neobyčejný koncert a zároveň podpořit tolik potřebný projekt

• KDY SE USKUTEČNÍ:  ve středu 4. října 2023 od 19:00 hodin
  • KDE PROBĚHNE:        na velkém sále Kulturního domu Zábřeh, ČSA 1, Zábřeh
  • KDO VYSTOUPÍ:          Daniel Hůlka - velká osobnost české operní (aktuálně vystupuje jako vodník v opeře Antonína Dvořáka Rusalka) a muzikálové (Drákula, hrabě Monte Cristo) scény, zpěvák, muž s vlídným vystupováním, zdravým charakterem, uhrančivým pohledem, obrovským hlasovým a hudebním talentem, příležitostný herec (král Brambas ve dvoudílné pohádce "Z pekla štěstí"), ...
  • CO PŘEDVEDE:           v doprovodu klavíru pro publikum v Zábřehu úplně poprvé zazpívá své největší hity, ale i písně téměř zapomenuté
  • PROČ SE ZÚČASTNIT:  kromě jedinečného kulturního zážitku (který sám o sobě by byl jistě zcela dostačující) jde o benefici - tedy z výtěžku vstupného po zaplacení nákladů přispějeme na náklady domácí hospicové a paliativní péče: potřebné službě pro vážně nemocné, které schází finance na provoz a která pomáhá rodinám být se svými blízkými SPOLU DOMA až do úplného konce života - v důstojných podmínkách a nejvyšším možném komfortu a kvalitě.
  • JAK SE ZÚČASTNIT:     vstupenky rychle mizí a proto neváhejte a zakupte si je ihned online přes internetový rezervační systém Kulturního domu. Můžete si sami zvolit řadu a sedadlo i své sousedy, vstupenky jsou v předprodeji ve dvou cenových kategoriích: Cena A ve výši 350 Kč a Cena B ve výši 300 Kč za vstupenku. Úhrada je možná platební kartou a lístky vám dorazí v elektronické formě na zadaný email.

hulka_plakat

Na tomto místě bychom chtěli VELICE PODĚKOVAT Zábřežské kulturní s.r.o. za pomoc, spolupráci i vstřícnost při organizaci tohoto koncertu!

Dále celé řadě místních firem, které svým finančním darem podpořily stejný účel a pomáhají nám financovat mobilní hospic, jehož náklady pokrývají platby ze systému zdravotního pojištění pouze ze dvou třetin.

Podrobněji o projektu: Charita Zábřeh pokrývá domácí hospicovou a mobilní paliativní péčí celý region jižní poloviny okresu Šumperk (Zábřežsko, Mohelnicko), s přesahem i na Lanškrounsko a Českotřebovsko, kde podobná služba zatím chybí. Máme s ní dlouhodobou a hlubokou zkušenost, poskytujeme ji od roku 2010, s dostupností 24 hodin / 7 dnů v týdnu / 365 dní v roce, včetně celonočních pohotovostí i výjezdů. Hospicová, paliativní péče je určena lidem s nevyléčitelným onemocněním (nejčastěji jde karcinomy, rakovinu), u kterých již lékařská věda nic nezmůže a efektivní léčba není možná, v jejím konečném stadiu, s předpokladem dožití v řádu dnů, týdnů nebo měsíců. Poskytujeme obecnou paliativu, kterou si řídí sám praktický lékař (v roce 2022: 65 pacientů, 1.937 návštěv sester v délce 1.300 hodin, najeto více než 7.700 km), stejně jako specializovanou paliativní péči odbornosti 926, kde jsme zapojeni jako regionální pracoviště do společného projektu Charit v Olomouckém kraji pod Hospicem na sv. Kopečku (v roce 2022: 86 pacientů, 2.592 sesterských a 346 lékařských návštěv, najeto 27.000 km). V domácnosti dokážeme pomoci komplexně i dalšími službami: zajištění vybavením obdobně jako u akutního lůžka v nemocnici (polohovací postel, lineární dávkovač, infúzní pumpa, oxygenátor, odsávačka, kyslíkové lahve), poskytnutí poradenství, pečovatelské služby nebo odlehčovací služby.

Velmi si ji chválí sami pacienti - vždyť dle průzkumu by si celých 80% lidí v ČR přálo umřít doma - a vděčných poděkování se nám dostává od pozůstalých a rodinných příslušníků, kteří mohou být spolu se svými blízkými a posloužit jim, doprovodit je až do konce. Také praktičtí lékaři se na nás obrací s důvěrou a jsou si jisti, že o jejich kmenové pacienty bude i na sklonku života v terminálním stadiu nemoci, komplexně, kvalitně i hluboce lidsky postaráno paliativními lékaři, týmem sester, i dalšími členy multidisciplinárního týmu. Naše služba nastupuje tam, kde už byla ukončena léčba jako neúčinná; pacientovi umožňujeme intenzivně si užít zbývající čas s rodinou a doma, kde prožil celý svůj život, splnit poslední přání a zařídit důležité věci, smířit ve vztazích co bylo bolavé. Ve finále pak garantujeme bezbolestný a důstojný odchod. Takovýto přístup je velkým darem hlavně pro pozůstalé, kteří zůstávají a na své blízké si odnášejí tu nejlepší vzpomínku bez výčitky, že by se snad o ty, kdo jim často dali život, vychovávali je apod., nepostarali.