Duchovní podpora a pastorační činnost

Online přenosy bohoslužeb a dalšího programu přenášeného z kostela sv. Bartoloměje v Zábřehu

Hned v začátku pandemie covid-19 jsme byli - v souvislosti s opatřeními v podobě dlouhého uzavření kostelů - požádání o to, jestli by cambylo možné zřídit online přenosy bohoslužeb pro naši zábřežskou římskokatolickou farnost. V technické spolupráci s dodavatelem internetové konektivity RPS-Net a za finančního přispění dceřinné firmy REPARTO Zábřeh na audio, videotechniku a potřebný software (moc DĚKUJEME oběma firmám), jsme jako první přenosy odvysílali kompletní Velikonoční obřady v dubnu roku 2020. Od té doby doteď byly odbaveny stovky přenosů bohoslužeb, katechezí, koncertů, přednášek a dalšího programu z kostela sv. Bartoloměje.

I v době po-covidové má ale pořízená technika a celé získané know-how své smysluplné uplatnění. Slouží pro pravidelné přenosy nedělních (ranní se začátkem v 8:30 hodin) a svátečních bohoslužeb. Program vysílání je dostupný na platformě YouTube a v poslední době se na přímé přenosy připojuje kolem 80-100 zařízení (počítačů, notebooků, tabletů nebo chytrých telefonů). V nejvyšší míře slouží lidem z farnosti, kteří ze zdravotních důvodů do kostela přijít nemohou a navštěvují jej také lidé, kteří již žijí jinde, ale nechtějí definitivně ztratit kontakt se svou "domovskou" farností. Když z vážných důvodů nemůžete přijít do kostela, "pozvěte" náhradně bohoslužbu k Vám domů na obrazovku, monitor nebo displej Vašeho chytrého zařízení!

Pokud Vám již nohy neslouží, do kostela se nedostanete, případně proděláváte dočasnou zdravotní indispozici a máte zájem se alespoň na dálku připojit ke společné modlitbě, chcete se sytit Božím Slovem a prožívat slavení Eucharistie, právě pro Vás je k dispozici tato naše služba. Připojte se k YouTube profilu farnosti, odebírejte informace o plánovaných akcích a v příslušný čas si spusťte živý přenos (případně i následný pozdější záznam) na následujícím odkazu:
videopřenosy z kostela sv. Bartoloměje v Zábřehu

Pokud potřebujete další informace, nebo pro případné dotazy k přenosům a připojení nás kontaktujte na emailu: it@charitazabreh.cz

modlitební pohotovost za nemocné a umírající v děkanátu zábřeh

Další službou naší Charity v duchovní oblasti je koordinace společenství modlitby a s ním držení tzv. "modlitební pohotovosti". Principem je to, že se pravidelně modlíme za lidi, kteří to akutně potřebují a doprovázíme je tak (a s nimi i jejich blízké, kteří o ně pečují) duchovně v těžké situaci. Naše společenství je zaměřeno na lidi, kteří svobodně projeví zájem být do této podpory zapojeni a žijí nebo pocházejí z našeho děkanátu Zábřeh. Modlíme se za:Dekanat_Zabreh

• zraněné po vážných úrazech a nehodách
  • nevyléčitelně nemocné
  • umírající
  • lidi v akutní duševní krizi
  • zároveň i za ty, kdo o tyto lidi pečují

Jak to celé funguje? Níže uvádíme postupy a návod, jak je možné se zapojit:

modlitskupina

CHCI SE MODLIT ZA DRUHÉ

Varianta A: Registrovaný člen modlitební skupinky výhodou je konkrétní příslušnost, záleží mi na okruhu potřeb, nabízím volný čas, uvítám další informace, zpětnou vazbu, případně někdy i osobní setkání ...

1. přihlásím se na email: pastoracni.asistentka@charitazabreh.cz nebo na tel. 736 509 431 a uvedu na jaký kontakt - email/telefon - chci dostávat informace
  2. každý den se pomodlím (mohu si sám zvolit způsob, který mi vyhovuje, vlastními slovy nebo konkrétní modlitbou) jednotlivě za každé jméno ze seznamu nebo za všechna uvedená dohromady (viz odkaz na speciální stránku níže)
  3. budu-li chtít kdykoliv své členství ve skupince modlitební podpory přerušit či ukončit, oznámím to na výše uvedené kontakty

Varianta B: Anonymní pomocník modlit.skupinky

1. nechci se formálně za člena skupinky modlitební pohotovosti registrovat, ale na aktuální úmysly se rád pomodlím i tak, byť třeba jen příležitostně - i za takového zapojení jsme rádi a děkujeme, dle Vašich možností navštivte webovou stránku odkazovanou níže
intenziv2

potřebuji požádat o modlitbu

1. pošlu žádost o modlitbu za sebe nebo člověka blízkého na email pastoracni.asistentka@charitazabreh.cz nebo SMS na tel. 736 509 431
  2. žádost může mít volnou formou např. Prosím o modlitbu za [jméno a příjmení] po dopravní autonehodě. Zveřejněno bude vždy pouze křestní jméno, příjmení veřejně publikováno nebude, slouží pouze pro naši interní potřebu. Rozsah množství informací, které se nám rozhodnete poskytnout je čistě na Vás a Vašem uvážení.
  3. my dotyčného nezodkladně zaneseme do seznamu lidí, za které se naše skupinka modlitební pohotovosti pravidelně modlí. Seznam křestních jmen nepravidelně dle našich časových možností aktualizujeme a doplňujeme na speciální webové stránce (viz odkaz níže).
  4. za nominovaného se budeme automaticky modlit po dobu 14 dní od vznesení požadavku. Pokud bude potřeba a zájem, abychom pokračovali i nadále, prosíme, napište nám to.
  5. nepovinné: vždy jsme vděčni za informaci o dalším vývoji situace i zpětnou vazbu – můžete-li, napište nám, jestliže se situace či stav dotyčného zlepší, nebo naopak, pokud již není mezi námi.
Aktuální informace o tom, za koho se právě nyní modlíme, najdete na této webové stránce

Případné dotazy k této aktivitě Vám ráda zodpoví:
Ing. Jana Skalická., pastorační asistentka, email: pastoracni.asistentka@charitazabreh.cz, tel.: 736 509 431