Aktuální anketa:CHARITA ZÁBŘEH PŘIPRAVUJE SLUŽBU SENIOR TAXI V ZÁBŘEHU

Zábřežská CHARITA intenzivně připravuje do začátku roku 2019 ke spuštění novou službu - SENIOR TAXI. Jak už ze samotného názvu vyplývá, bude sloužit převážně seniorům nad 65 let věku a mladším lidem s handicapem, držitelům průkazek ZTP a ZTP/P. Jejím úkolem bude pomoci s osobní přepravou všude tam, kam se za svými aktivitami potřebují dostat. A sice v případech, kdy to z různých důvodů nejde jinak, a nemohou využít např. autobusů MHD.

Senior taxi - ilustrační foto

Speciální „taxík“ pro ty, kdo mají sníženou schopnost pohybu, bude sloužit obyvatelům našeho města i městských částí: Dolní Bušínov, Hněvkov, Pivonín a Václavov. Mezi nástupní a cílová místa tak patří kromě adresy bydliště klienta i zdejší zdravotnická zařízení, poskytovatelé sociálních služeb, autobusové stanoviště, vlakové nádraží, úřady a instituce, pošta, kostely, hřbitovy, obchody a služby. Senior Taxi chce podpořit aktivní prožívání života bez ohledu na věk, a proto mezi cílové stanice patří také vzdělávací, volnočasová, kulturní i sportovní zařízení: např. Klub seniorů, knihovna, kulturní dům, kino, muzeum, Katolický dům, ZUŠ, … Aby lidé ve vyšším věku nebyli osamoceni a izolováni, budou jej moci využít i pro cesty za svými známými a přáteli.

Přeprava bude dostupná ve všední dny, v době od 7:00 do 15:30 hodin, o víkendech jen výjimečně dle domluvy a volné kapacity poskytovatele. Cena za obousměrnou cestu tam i zpět, bez ohledu na počet ujetých kilometrů, je stanovena na jednotnou cenu 30 Kč. Stejnou částku pak zaplatí i ten, kdo z důvodu potřebného doprovodu nebo dopomoci např. s nákupem, Senior Taxi zdrží v místě jednání na déle než 15 minut. Řidič bude současně dispečerem a bude přijímat telefonické objednávky přepravy; samozřejmě každý pevně dojednaný termín (např. návštěva u lékaře, stomatologa) má při rezervaci přednost. Maximální počet využití jedním klientem je na 8 přeprav za měsíc. Každý, kdo budu chtít využít této individuální přepravní služby, musí v předstihu uzavřít smlouvu a vyřídit si průkazku klienta. S konkrétními informace kdy a kde budou k uvedenému senioři vyzváni v průběhu měsíce ledna 2019.

Charita má již vyřízenu registraci provozovatele taxislužby. Proběhla diskuse nad nastavením podmínek a pravidel se členy I. pracovní skupiny komunitního plánování, která se zaměřuje na seniory, jejichž zástupci jsou také jejími členy. Pro snazší nástup a výstup z vozidla je pořizován velkoprostorový automobil s vyšším posedem. Současně také s alternativním pohonem na CNG, aby jeho provoz ve městě byl ekologický i provozně ekonomicky lépe udržitelný. Na pořízení automobilu významnou částkou přispělo ze svého rozpočtu Město Zábřeh. Vyhodnocováno je nyní také výběrové řízení na obsazení pracovního místa řidiče.

 

Charita

Charita Zábřeh
Žižkova 15
789 01 Zábřeh
tel.: 583 412 587


Vyhledej na webu:


Projekt cestovatelé

Rychlé odkazy
Tříkrálová sbírka
Výroční zpráva
Ples Charity

Aktuality
Připravované akce
Tiskové zprávy

Chtěli jste vědět
Otázky a odpovědi
Zeptejte se nás

Charita Zábřeh
na mapě
Charita Zábřeh na mapě
Charita Zábřeh na mapě ČR