Aktuální anketa:Jarní materiální sbírka šatstva, textilií, obuvi a domácích potřeb

V sobotu 5. dubna skončila jarní humanitární sbírka šatstva, obuvi a domácích potřeb, kterou po patnácté s městem Zábřeh a po dvanácté s městem Mohelnice pořádala Charita Zábřeh.

Materiální sbírka šatstva

Nepotřebné a neupotřebitelné věci ze svých šatníků i domácností přiváželi lidé na sběrná místa v Zábřehu a Mohelnice už od čtvrtka, kdy sbírka začala. „Nejčastějším sortimentem bylo dámské, pánské i dětské oblečení a obuv, ale sešlo se také množství lůžkovin, ručníků, přikrývek a hraček,“ řekla koordinátorka sbírky Ludmila Macáková. Za necelé tři dny se tak vysbíraly zhruba 4 tuny materiálu. O hladký průběh celé akce se zasloužilo 14 dobrovolníků Charity – převážně lidí v hmotné nouzi, kteří společně odpracovali 147 hodin.

„Protože chceme věci ze sbírky více využít pro sociálně znevýhodněné a lidi v nouzi na našem území, bylo úkolem dobrovolníků nejen věci odebírat od dárců, ale také je třídit dle sortimentu a použitelnosti,“ objasnila záměr letošní sbírky Ludmila Macáková. Sociální šatník je jedním z nástrojů charitního střediska Naděje, které řeší situaci sociálně znevýhodněných a lidí v nouzi komplexně vícerými nástroji pomoci – mimo ošacení také potravinovou pomocí, vybavením domácnosti, nouzovým noclehem či možností hygieny. Neupotřebitelné věci ze sbírky budou předány k dalšímu průmyslovému zpracování nebo ekologické likvidaci.

Lidé také zareagovali na prosbu Charity o poskytnutí finančního příspěvku na pokrytí režijních nákladů sbírky ve výši 1Kč za 1kg věcí. V zapečetěných pokladničkách se sešlo celkem 4.920 Kč (v Zábřehu 3.738 Kč a v Mohelnici 1182 Kč). Z těchto prostředků hradí Charita např. pohonné hmoty do vozidla převážejícího materiál z Mohelnice, nájem části nákladního skladiště na zábřežské železniční stanici, občerstvení pro zapojené dobrovolníky.

„Chceme poděkovat všem dárcům za jejich štědrost, dobrovolníkům za jejich čas, nasazení i téměř bezproblémové zvládnutí celé akce. V neposlední řadě naše vděčnost patří vedení měst Zábřeha a Mohelnice za to, že nacházíme podporu pro podobné humanitární i ekologicky účelné aktivity.“ uzavřela Ludmila Macáková. Další pokračování této prospěšné tradice Charita Zábřeh připravuje na podzim 2014.

Děkujeme za to, že pomáháte naším prostřednictvím!


 

Charita

Charita Zábřeh
Žižkova 15
789 01 Zábřeh
tel.: 583 412 587


Vyhledej na webu:


Projekt cestovatelé

Rychlé odkazy
Tříkrálová sbírka
Výroční zpráva
Ples Charity

Aktuality
Připravované akce
Tiskové zprávy

Chtěli jste vědět
Otázky a odpovědi
Zeptejte se nás

Charita Zábřeh
na mapě
Charita Zábřeh na mapě
Charita Zábřeh na mapě ČR