Pozvání na 16. společenský ples Charity Zábřeh

Výtěžek benefičního plesu pomůže handicapovanému chlapci bez rodiny

Jako každoročně, i letos se bude na plese Charity Zábřeh tančit pro dobrou věc. Benefiční ples, v pořadí již šestnáctý, se uskuteční v pátek 29. ledna 2016 od 20 hodin v Katolickém domě v Zábřehu.

Tým studentů, kteří stojí za projektem

Celý výtěžek večera (příjmy ze vstupného, platby za soutěžní losy, zisk z útraty za občerstvení - večeře i nápoje) letos Charita přidá do sbírky studentů zábřežského gymnázia. Ti na sklonku loňského roku zřídili ve spolupráci s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka sbírkový účet na pomoc devítiletému chlapci, který nyní v Zábřehu žije - Kubíkovi s velmi pohnutým životním osudem.

Jde o chlapce, kterého se jeho vlastní rodina hned při příchodu na tento svět zřekla. Trpí v populaci poměrně vzácnou poruchou autistického spektra, která komplikuje jeho spolužití s kamarády a okolím. Během svého mladého života si prošel kojeneckým ústavem a následně dokonce i v šesti letech ústavem sociální péče. Dostal se tak mezi dospělé a do naprosto nevyhovujícího prostředí. Protože na neúměrnost a nevhodnost tohoto řešení upozorňovala opakovaně i Česká televize (viz reportáže z pořadu Reportéři ČT z 6.5.2013 a následně z 29.7.2013), byl chlapec následně přesunut mezi své vrstevníky do Dětského domova v Zábřehu, což je pro něj v rámci existujících možností jistě to lepší řešení.
I zde ale potřebuje individuální dopomoc a proto pro něj nyní ve spolupráci se studenty Gymnázia Zábřeh, kteří se pomoci ochotně chopili, sbíráme finanční prostředky (viz společná tisková zpráva) na zajištění a zaplacení osobního asistenta, který by Kubíka běžnými denními aktivitami doprovázel.

charitní ples

Nadšení studentů bylo nakažlivé a proto jsme rádi opustili náš vlastní záměr (nákup speciálního polohovacího křesla pro seniory na Domovince) a připojíme se se svým výtěžkem plesu k pomoci malému Kubíkovi. Aby byl co nejvyšší, můžete nám/jemu pomoci i Vy. Stačí Vaše osobní účast na plese. Je to prosté a jednoduché - tím, že přijmete naše pozvání, přijdete se k nám se svými blízkými na jeden večer pobavit - pomůžete. Zcela jistě nám podobně pomůže i poskytnutí věcného daru Vaší firmy či obchodu do losované soutěže o ceny.

Aby byla naděje na to, že se financí podaří vybrat co nejvíce a zaplatit osobního asistenta Kubíkovi třeba rovnou na celý rok, získali studenti Gymnázia Zábřeh podporu v podobě znásobení celého výtěžku Nadačním fondem Karla Janečka. Ten vezme ke konci února celý výtěžek a znásobí jej tzv. zlatým řezem - koeficientem 1,62x. Tedy fakticky ke každé darované koruně přidá dalších 62 haléřů, což je velmi šlechetné. Děkujeme!

Společenský večer Charity Zábřeh

Celý večer bude k tanci i poslechu hrát kapela Broadway ze Šumperka. O taneční vystoupení se postará Klub sportovního tance NEXT Šumperk. Nebude chybět ani na hodnotné dary bohatá soutěž o ceny, výtečná kuchyně či bar s míchanými nápoji.

Bude nám tedy potěšením na plese uvítat i Vás, přijďte spojit příjemné s užitečným: dobře se pobavit, poslechnout si kvalitní hudbu, "ošoupat" taneční boty a protočit partnera či partnerku po parketu; ochutnat kulinářské speciality a navíc s velkou pravděpodobností vyhrát a odnést si domů i nějakou hodnotnou cenu.

Předprodej vstupenek je zajištěn na recepci zábřežské Charity (Žižkova 15, Zábřeh - při vstupu v přízemí vpravo) od 12.1.2016, vstupenky je možné si zde přímo zakoupit každý všední den v době od 7:00 do 16:30 hodin (tel. 583 412 587, email: podatelna@charitazabreh.cz).

Na setkání s Vámi se těší kolektiv zaměstnanců Charity Zábřeh.