Aktuální anketa:

Pracovní příležitosti

OSOBNÍ ASISTENT/KA pro denní stacionář OKÝNKO MOHELNICE

17.7.2019 - (AKTUÁLNĚ PROBÍHÁ) Charita Zábřeh hledá spolupracovníka na pozici osobní asistent/ka pro denní stacionář Okýnko v Mohelnici. Zaměstnání je na plný 8 hodinový úvazek ve všední dny, bez směnování. Prozatím jde o zástup po dobu mateřské a rodičovské dovolené - minimálně na rok, do 12/2020 i s možností následné návazné nabídky podobné pracovní pozice.
Termín nástupu: září, říjen 2019, případně dle dohody
Pracovní doba: dle provozní doby služby 7,00 – 15,30, v případě konání akcí výjimečně i v odpoledních či večerních hodinách
Výše odměny: měsíční hrubá mzda na plný úvazek je v úrovni cca: 22.500 Kč

Pracovní náplň:
  • Poskytování přímé péče, podpory a pomoci dospělým lidem s mentálním a kombinovaným tělesným postižením při zvládání běžných úkonů (při osobní hygieně, oblékání, přesunech, stravování apod.)
  • Výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti – vedení skupinových nebo individuálních aktivit s uživateli
  • Zajištění kontaktu uživatelů služby se společenským prostředím – doprovod na akce, divadla, kina apod.
  • Vedení dokumentace spojené s poskytováním služby
  • Individuální plánování s uživateli služby
  • Zajištění svozů a rozvozů klientů
  • Účast na pravidelných poradách, supervizích a vzdělávání
Nabízíme:
  • Plný pracovní úvazek
  • Nestereotypní práci v příjemném prostředí
  • Přátelský kolektiv
  • Firemní benefity – příspěvek na stravné, týden dovolené navíc
Kvalifikační a osobní předpoklady:
  • Vzdělání: podle zákona o sociálních službách, tj. minimálně SŠ vzdělání, a absolvovaný akreditovaný kurz pro pracovníky v sociálních službách výhodou
  • Praxe: výhodou zkušenost s dospělými lidmi s mentálním postižením, praxe v osobní asistenci a zkušenost s kompenzačními pomůckami (zejména s invalidním vozíkem), základní znalost alternativní a augmentativní komunikace výhodou.
  • Dovednosti: komunikační dovednosti, poskytovat vhodnou míru podpory, empatie, práce s PC (zápisy, evidence práce apod.), řidičský průkaz sk. B a praxe v řízení motorového vozidla, kreativita, zdravotní způsobilost – zdravotní průkaz pro rozvoz stravy, znalost expresivních terapií výhodou.
  • Osobní vlastnosti: spolehlivost, trpělivost, respekt k druhým lidem, taktnost, schopnost samostatné i týmové práce, fyzická zdatnost (nutná při přesunech uživatelů z invalidních vozíků), odolnost vůči psychické zátěži a stresu, ochota dále se vzdělávat.

V případě zájmu o tuto pozici zašlete motivační dopis a strukturovaný životopis na adresu: Charita Zábřeh, Žižkova 15, 789 01 Zábřeh nebo e-mail socprac.okynko@charitazabreh.cz do 5.8.2019. V motivačním dopise uveďte, proč chcete pracovat na uvedené pracovní pozici, s uvedenou cílovou skupinou a proč právě v Charitě Zábřeh. Vybraní uchazeči budou na základě vyhodnocení došlých dokumentů pozvání k osobnímu pohovoru.

Bližší informace o obsazovaném místě a pracovních podmínkách podá vedoucí stacionáře, Jana Koberová, DiS., tel.: 736 509 466, email: okynko@charitazabreh.cz, Zámecká 11, 789 85 Mohelnice.

OSOBNÍ ASISTENT/OSOBNÍ ASISTENTKA, PRACOVNÍK/PRACOVNICE ODLEHČOVACÍCH SLUŽEB

16.1.2019 - (AKTUÁLNĚ PROBÍHÁ, PRŮBĚŽNÁ UZÁVĚRKA) CHARITA ZÁBŘEH aktuálně hledá 3 spolupracovnice/spolupracovníky na pozici: terénní osobní asistentka/asistent. Nástup na hlavní pracovní poměr (pracovní smlouvu) v termínu únor, březen 2019, případně dle dohody. Přijeme také brigádníky na výpomoc na dohodu o provedení práce.

Hledáme člověka, který:
  • má chuť dělat smysluplnou práci a pomáhat lidem se zdravotním postižením dělat běžné, každodenní věci, které by dělali sami, kdyby postižení neměli
  • nebojí se práce v terénu a je ochoten cestovat autem i do přilehlých obcí, kde naši klienti žijí
  • má rád různorodou práci a nevadí mu práce i večer či o víkendu, nebo někdy i v noci (vždy ale po domluvě)
  • nedělá mu problém komunikovat s klienty
  • zvládá pracovat samostatně, nebojí se v terénu sám rozhodnout a zároveň dokáže respektovat pravidla služby a týmovou spolupráci
  • je schopný zvládat i fyzicky náročnější práci (přesuny z lůžka na vozík apod.)
  • je připravený pracovat v souladu s křesťanskými hodnotami a principy
  • je ochotný dál se vzdělávat a schopná nové poznatky využívat v praxi
  • má absolvovaný kurz pracovníka v sociálních službách nebo je připravený si kurz v rámci zaměstnání dodělat

Jeho úkolem bude: poskytovat pomoc a podporu osobám se zdravotním postižením a seniorům v jejich domácnosti. Jedná se o podporu a dopomoc při vykonávání každodenních úkonů (osobní hygiena, oblékání, přesun na vozík, doprovody apod.)

Za to nabízíme:
  • práci na hlavní pracovní poměr - zkrácený 6 hodinový úvazek nástupní hrubá mzda v úrovni cca 17 800 Kč / měsíc ; pro zájemce i DPP
  • profesní rozvoj, možnost seberealizace
  • práci pod supervizí
  • práci, která má smysl
  • pečlivé zaškolení
  • práci v sehraném týmu

Co o této práci říkají jiní:
  • „Už mi neslouží ruce ani nohy, jsem odkázaná na invalidní vozík, jsem šťastná, když ke mně přijde osobní asistentka a můžeme spolu jít nakoupit, jít na procházku, nebo spolu můžeme něco tvořit.“ Klientka služeb Osobní asistence, odlehčovacích služeb
  • „Je to sice práce náročná, ale za ten pocit to stojí. Vím totiž, že můžu někomu pomoci, byť jen v maličkosti, lépe snášet jeho zdravotní omezení a není na to sám.“ Pracovnice střediska Osobní asistence a odlehčovacích služeb

Zájemci mohou zasílat elektronicky nebo písemně strukturovaný životopis a motivační dopis (jaké máte zkušenosti s cílovou skupinou, proč chcete pracovat jako osobní asistent) na adresu: Charita Zábřeh, Žižkova 15, 789 01 Zábřeh, email: personalni@charitazabreh.cz. Uzávěrka příjmu žádostí je 28. 2. 2019.

Bližší informace o obsazovaném místě a pracovních podmínkách podá Kristýna Haltmarová, DiS., vedoucí Střediska osobní asistence a odlehčovacích služeb Charity Zábřeh, mobil 736 509 439, e-mail: osobni.asistence@charitazabreh.cz

Charita

Charita Zábřeh
Žižkova 15
789 01 Zábřeh
tel.: 583 412 587

Vyhledej na webu:

Projekt cestovatelé

Rychlé odkazy
Tříkrálová sbírka
Výroční zpráva
Ples Charity

Aktuality
Připravované akce
Tiskové zprávy

Chtěli jste vědět
Otázky a odpovědi
Zeptejte se nás

na mapě
Charita Zábřeh na mapě
Charita Zábřeh na mapě ČR